אטרקציות לילדים לקראת סוף החורף

במשך החורף, קשה לפעמים למצוא אטרקציות לילידם בסופי שבוע ובחגים בגלל מזג האוויר הקר. יחד עם זאת, החורף הישראלי לא ממש נחשב לעונה קשה, כאשר כמעט בכל שבוע ניתן למצוא ימים מלאי שמש ואוויר צח. לקראת סוף החורף, כאשר הטמפרטורות עולות קצת ומתמעטת כמות הגשמים אפשר למצוא סוף סוף מגוון פעילויות ואטרקציות לילדים מחוץ לבית ולהעביר איתם שבתות של כיף והנאה.

התחום של אטרקציות לילדים מאוד התפתח בשנים האחרונות והוא עושה שימוש נרחב ברשת האינטרנט. ניתן למצוא היום עשרות אתרים שמתמחים באטרקציות לילדים ומעניקים אינסוף רעיונות לבילויים עם הילדים בכל סופשבוע. גם מפעילי האטרקציות עצמם מסתמכים על האינטרנט כדי לפרסם את הפעלותיהם דרך פורטלים שונים של אטרקציות לילדים, באמצעות דפים עסקיים בפייסבוק ועוד.

כאשר מחפשים אטרקציות לילדים חשוב לקחת בחשבון את הגילאים השונים שלהם ולמצוא מקומות שמציעים פעילויות לילדים לגילאים שונים. בהמשך המאמר ליקטנו עבורכם כמה רעיונות מתאימים במיוחד לתקופה של סוף החורף.

 

אטרקציות חורפיות בפנים ובחוץ

במהלך החורף ניתן למצוא אטרקציות לילדים גם במקומות סגורים וגם במקומות פתוחים, בהתאם למזג האוויר הנתון כמובן. המלצתנו היא לנצל את הימים הנעימים לאטרקציות באוויר הפתוח כדי לשנות קצת אווירה ולנשום אוויר צלול ובריא:

-טיולי פרחים- לקראת סוף החורף אפשר לצאת עם הילדים לטיולים מקסימים בעקבות פרחים. עונה זו מתאפיינת בשפע פריחות מרהיבות וצבעוניות בשדות בכל רחבי הארץ. מדובר בטיולים לא קשים מבחינה פיזית ולכן מתאימים לטווח רחב של גילאים. האזור המומלץ ביותר לטיול התקופה זו הוא הנגב המערבי בו ניתן לצפות בפריחת הכלניות הנהדרות.

-סיורים בקיבוצים- בשנים האחרונות הרבה קיבוצים הבינו את הכוח שיש לאטרקציות לילדים מבחינה תיירותית ופיתחו מאוד את התחום. במהלך סיורים בקיבוצים בדרך כלל חושפים את הילדים לענפי המשק השונים, מכירים להם את חיות המשק, נותנים להם לצפות ולהתנסות בתהליכי ייצור שונים וכן עורכים פעילויות לילדים שמטרתן ללמד אותם על אורח החיים הקיבוצי ועל תרומתה של התנועה הקיבוצית להיסטוריה של המדינה. פעילויות אלו אהובות במיוחד גם על ההורים, כיוון שיש להן ערך מוסף חינוכי ולימודי.

-טיולי קטיף- אחת האפשרויות הטובות להפעלות לילדים בסוף החורף הוא לקחת אותם לסיורי קטיף במקומות שונים- שדות של פרחים, פרדסים של פירות הדר, קטיף תותים במשובים ועוד. הילדים נהנים במיוחד בפעילויות כאלו כאשר הם לוקחים חלק בפעילות חקלאית ונחשפים להסברים ותהליכים מעניינים בטבע.

כאשר מזג האוויר בחוץ סוער, מה שלא קורה הרבה במחוזותינו, אפשר לעבור לחפש אטרקציות לילדים במקומות סוגרים, כמו ביקור במוזיאונים שונים, פעילויות ג'ימבורי, שעות סיפור, צפייה בסרט או הצגה לילדים ועוד. אך חשוב לזכור שהחשיפה לטבע ולאוויר הפתוח חשובה ובריאה עבור ילדינו ולכן כדאי לנצל כל הזדמנות שיש להפעיל אותם בחוץ.

צפיות ( 2054 )    דירוג( Not Rated yet )

5 4 3 2 1