איך בוחרים פסיכולוגית יועצת נישואין

אם אתם מוצאים את עצמכם רבים לעתים קרובות ומתקשים לנהל תקשורת טובה, פנייה אל פסיכולוגית יועצת נישואין מומלצת בחום. חשוב לזכור כי ייעוץ זוגי אינו מיועד רק לזוגות אשר מתמודדים עם בגידה או מחלוקות קשות לגישור. זוגות חכמים מוצאים את דרכם אל היועצת כבר בשלב מוקדם יותר. השכילו לעצור את ההידרדרות כבר בשלב מוקדם ולפתוח את ערוצי התקשורת. את הפירות תקצרו בתוך זמן קצר. מערכת יחסים בוגרת אשר מבוססת על אהבה, אמון וכבוד הדדי, תספק תמיכה נהדרת למשפחה כולה.
הקושי המשמעותי בדרך אך הייעוץ הזוגי מתמקד פעמים רבות בבחירת המטפל המתאים. בניגוד לתחומים אחרים, המלצות על פסיכולוגית יועצת נישואין, קשה יהיה לקבל מחברים או בני משפחה. על כן, זוגות רבים מתקשים בבחירת המטפל המתאים. הם דוחים שוב ושוב את הפנייה לקבלת ייעוץ מתוך חששות לקבלת החלטות שגויות. במטרה לסייע בתהליך הבחירה, אספנו מספר טיפים שימושיים :
1. שימו לב להכשרה המקצועית של המטפל.
מטפלים זוגיים בארץ ובעולם מחזיקים בסוגים שונים של הכשרות ותעודות לימודים. במטרה לקבל ייעוץ מקיף אשר מכיל גם אלמנטים מעולם הפסיכולוגיה, כדאי יהיה לבחור בפסיכולוגים מוסמכים. במידת הצורך, יוכל הפסיכולוג להפנות אתכם להשלמת טיפול במרפאה פסיכיאטרית או מינית.
2. תחומי התמחות ספציפיים.
רוב הזוגות יוכלו להצביע חיש מהר על המקור העיקרי הגורם למריבות ובעיות זוגיות. בהתאם לכך, ניתן יהיה לבחור מטפל בעל התמחות טיפול בבעיות הורות, קשיים של זוגות טריים, התמודדות עם בגידות, ליווי בתהליכי גיל המעבר ועוד. בחירה נכונה של מטפל זוגי, היא כזו אשר נשענת על הכשרתו המקצועית.
3. כימיה עם המטפל.
קליניקת הטיפול היא מקום בו שני בני הזוג יוכלו להרגיש בטוחים. כאשר אחד מבני הזוג מתקשה בפיתוח כימיה ותקשורת טובה עם המטפל, יש לתת לכך התייחסות מתאימה. העדר שיתוף פעולה של שני בני הזוג בתהליך, יפגע בו בצורה משמעותית.
פנייה לקבלת ייעוץ ראשוני מומלצת במקרים בהם ישנה תחושת ריחוק בין בני הזוג. ריחוק רגשי יביא במהרה לריחוק פיזי. השלב הבא כבר יבוא לידי ביטוי בבגידות או יצירת פערים גדולים בין שני בני הזוג. מערכת יחסים זוגית דורשת תחזוקה, הייעוץ הזוגי מומלץ גם לחיזוק מערכות יחסים בריאות ותקינות.

צפיות ( 2647 )    דירוג( Not Rated yet )

5 4 3 2 1