הכנה לבר מצווה בכותל

בשנים האחרונות ניתן לראות המון נערים יחדיו עם בני משפחותיהם  עורכים את טקס בר המצווה במקום הקדוש ביותר ליהודים - בכותל המערבי. עד לאחרונה נאלצו המשפחות לממן מכיסם את היום המרגש הזה וזאת באמצעות חברות פרטיות שהוקמו לשם הכנת ותיאום הטקס בכותל. בני המשפחה יחד עם הנער המתבגר יצאו באוטובוס יחד עם מדריך צמוד ובהתאם לתוכנית של החברה ביקרו במספר אתרי מורשת חשובים כאשר שיא האירוע הוא הטקס עצמו בכותל כאשר הנער ובני משפחתו מתקבלים לרוב על ידי מקהלת מתופפים ושופרות שליווי אותם לכותל וחגגו עמם את הטקס המרגש. כיום, ניתן להשתתף בתוכנית הכנה של בר מצווה בכותל המערבי, ברוח המורשת היהודית וערכי הציונות.

מתחברים לשרשרת הדורות

לקראת הגיעו של הנער לגיל מצוות ניתן להירשם לתוכנית הכנה לבר מצווה שכוללת לימוד קריאת תורה והנחת תפילין. התוכנית נערכת נכון להיום במספר יישובים בפריסה ארצית רחבה, בין היישובים ניתן למנות את עכו, ירושלים, תל אביב, רעננה, יישובים בנגב המערבי, טבריה, מודיעין, רחובות ועוד. טקס בר המצווה הוא אירוע חשוב ומרגש בו זמנית, במהלכו הילד הופך לנער מתבגר וזוכה להצטרף לשרשרת הדורות של העם היהודי. במהלך התוכנית מלווה את הנער חונך צעיר העובר הכשרה מיוחדת לשם כך. תפקידו של החונך להפוך את ההכנה לטקס בר המצווה לאירוע משמעותי וחווייתי ומרגש באופן ייחודי.

חונך צעיר צמוד

החונך הצעיר מלווה את הנער ובני משפחתו הנרגשים לאורך כל שלבי התהליך וביום בר המצווה מצטרף אליהם לנסיעה אל הכותל. תוכנית ההכנה לבר מצווה הנערכת בכותל כוללת שמונה מפגשים עם החונך. במהלך המפגשים עם הנער מצטרפים גם ההורים לשני מפגשים או יותר, והנער רוכש ידע רב ביהדות כמו סדנה להנחת תפילין, מזכרות שונות במהלך מפגשי ההכנה וידע רב וחשוב שילווה את הנער לכל חייו. הנער לומד עם החונך כיצד לקרוא בתורה ולומד באופן חווייתי ומעצים על הערכים החשובים של בר המצווה ומשמעותם בחיים.

כאמור, שיא האירוע הוא טקס בר מצווה בכותל, כאשר מתחילים בסיור מרגש ומרתק בירושלים כדי לספוג את אווירת הקוד המיוחדת ששוכנת בעיר וכדי לחוות את ירושלים מזווית חדשה ומקורית, הסיור כולל אתרים חשובים ליהדות ולציונות והוא משולב בתוכן חווייתי, מרתק וייחודי.

לחגוג את בר המצווה בכותל המערבי

חשוב לדעת כי תוכנית ההכנה לבר מצווה ששיאה הוא הטקס המרגש בכותל המערבי היא תוכנית מסובסדת הכרוכה בתשלום נמוך והוגן. כדי להצטרף לתוכנית יש לבצע הרשמה מוקדמת, כשלושה חודשים מראש כיוון שיש ביקוש רב בקרב נערים ובני משפחותיהם מכל הארץ. המפגשים נערכים בבית המשפחה או בכל מקום אחר לפי נוחות הנער ומשפחתו. כאמור, שיאה של תוכנית ההכנה הוא טקס בר מצווה בכותל המערבי בליווי של החונך ובסיוע צמוד של הקרן למורשת הכותל.    

צפיות ( 2025 )    דירוג( Not Rated yet )

5 4 3 2 1