טיול לחול כמתנת יום הולדת בינלאומית

אחד הרעיונות המוצלחים המעידים על השקעה למתנת יום הולדת למישהו אהוב הוא הזמנת טיול לחו"ל. מתנה בינלאומית זו תתאים כמתנת בר/ מת מצווה כשהנער/ ה מגיעים לגיל מצוות ולפעמים מהווה תחליף לאירוע גדול. מתנה מהסוג תתאים גם לחגיגת יום הולדת עגול של בן/ ב הזוג או אחד ההורים. במקרה של טיול בר/ בת מצווה הרי שמדובר בטיול משפחתי לחו"ל ובמקרה של יום הולדת לרוב מדובר כמתנה לחוגג האירוע עצמו או כטיול זוגי המאפשר ליהנות מזמן איכות אחד על אחד. בחלק מהמקרים תכנון הטיול יהיה עצמאי והטיול יהיה מותאם אישית בדיוק לפי הטעם והצרכים, בעוד שבחלק אחר, תוכלו לבחור להצטרף לטיול מאורגן לחו"ל לאחד היעדים מבין הרבים המוצעים בהתאם לעונה. להלן דגשים שכדאי לקחת בחשבון בעת תכנון טיול לחו"ל כמתנת היום הולדת הבאה:

בחירת הטיול המתאים ביותר

כדי לבחור את הטיול המתאים ביותר, כדאי להתאים את אופי הטיול למקבל המתנה, כאשר לצד טיול רגוע הכולל שכיבה בטן וגב אל מול נופי הים הכחולים, תוכלו לתכנן טיול אקטיבי הכולל פעילויות אקסטרים או סיורים אורבניים באתרי תרבות כמו מוזיאונים, גלריות וכיוצא בזה. אופי הטיול ייבחר על סמך היכרות מוקדמת עם מקבל המתנה ובהתאם לטעם האישי ולמגבלות בשטח כמו מגבלות בריאותיות למשל. בכל מקרה, במידה ומדובר בטיול שהינו הפתעה, כדאי לדאוג לסידורים הלוגיסטיים מבעוד מועד על מנת לוודא כי אכן טיול כזה יכול לצאת אל הפועל מבלי לפגוע בעבודה/ לימודים ועוד. במידה והטיול אינו בגדר הפתעה, כדאי להתייעץ עם מקבל המתנה לגבי העדפותיו וציפיותיו מטיול בחו"ל ובהתאם לבחור את היעד ולתכנן את המסלול. במידה והחלטתם להצטרף לטיול מאורגן, קחו בחשבון כי כדאי להירשם לטיול המתאים ביותר בהתאם לקהל היעד. תוכלו לבחור מבין טיולים מאורגנים לצעירים, למשפחות או לגיל הזהב. טיול מאורגן לארה"ב מחוף לחוף למשל, כיתר היעדים, יכלול מסלול שונה , אתרים ורמת קושי שונה בהתאם לקהל היעד, כמו גם קבוצת מטיילים הומוגנית מבחינת הגילאים ותחומי העניין. כשמדובר למשל בטיול בר/ בת מצווה כדאי להצטרף לטיול משפחות על מנת שגם להורים וגם לילדים תהיה חברה בת גילם ובעלת תחומי עניין משותפים.

עצות לטיול מוצלח ובטיחותי

כאמור, על מנת שהטיול יהיה מוצלח, כדאי להתאימו בצורה המיטבית למקבל המתנה בהתאם לאופיו ולתחומי העניין. בעת תכנון עצמי של הטיול, תוכלו לבנות מסלול הכולל את כל האטרקציות המהנות ביותר ולתכנן לוחות זמנים ברמה היומית בהתאם לאופי הטיול.  בכל מקרה, לא כדאי להעמיס פעילויות יתר על המידה מאחר והמטרה המרכזית היא ליהנות מזמן פנאי נטו ומשינוי שגרה. מועדים לחוצים גם בטיול לא ישיגו את המטרה, במיוחד כשמדובר בלוחות זמנים לחוצים בשגרה היומית. כמו כן, על מנת להבטיח כי הטיול יהיה בטיחותי ככל הניתן, כדאי לדאוג מבעוד מועד לנושא ביטוח הבריאות בחו"ל לכל מקרה שיזדקקו לטיפול רפואי, ובמידה ומדובר במקבל מתנה בגיל הזהב, כדאי להעדיף לצרפו לטיול מאורגן ייעודי לבני גיל הזהב. היתרון הבולט בטיול שכזה הוא שהינו כולל מסלול טיול ברמת קושי מתונה, אוטובוס צמוד לאורך כל ימי הטיול, רופא ישראלי מלווה באופן קבוע עד השיבה לארץ וכל הנדרש על מנת לשמור על בטיחות המטיילים מעבר לים.

שיהיה במזל!

צפיות ( 3154 )    דירוג( Not Rated yet )

5 4 3 2 1