ימי הולדת יצירה

ימי הולדת יצירה

בארבע השנים האחרונות החלו לחגוג ימי הולדת לפי נושאים כגון ימי הולדת דורה, הישרדות, שודדי ים, פיות וכדומה. הזמנת מפעיל לימי הולדת כאלו מאד יקרה, באזור 2000 ש"ח, אבל ניתן לעשות הכול לבד ושהילדים יהנו באותה מידה אם לא יותר.

לזה קוראים ימי הולדת יצירה. ניתן להפעיל את הילדים בנים ובנות במשחקי תופסת, ריצה, קואורדינציה, זריקות ותפיסות וכן במשחקים שקטים יותר של שאילת שאלות ומענה ולכל המשחקים האלו פשוט לתת צביון של נושא מסוים. למשל יום הולדת יצירה בנושא יובל המבולבל, שמים על הראש ספר ועל האף עיגול אדום כשליצן, רצים עם בלון עד קו מוגדר, מתיישבים על הבלון...המגיע ראשון ניצח...

ימי הולדת יצירה בנושא פיראטיים ניתן להכין שתי קופסאות, לחלק את הילדים לשתי קבוצות. לכל קבוצה פונפונים בצבע שונה והקבוצה שתקלע יותר פונפונים מהצבע שלה ותצליח להטביע את ספינת היריבים תנצח. כמובן להגביל לחצי דקה...

משחק נוסף קערת קמח שהפיראט צריך לאתר את הזהב שזהו במקרה זה ביצת הפתעה שטמונה בקמח ועם נשיפות, יש להגיע למטמון. הראשון מבין שני שודדים שהיה המהיר יותר- הוא המנצח.

לכל ימי הולדת יצירה ניתן לתת לילדים גם לצבוע דפי יצירה לפי נושא יום ההולדת.

ימי הולדת יצירה ניתן לעשות גם בנושא מאסטר שף. לדוגמאת משחק הכיסאות לצלילי המוסיקה חנהל'ה אופה קטנה. או משחק העכבר והחתול במעגל- כאשר חטיף עובר מיד ליד של הילדים הישובים במעגל, כשהמוסיקה נעצרת הילד שהחטיף אצלו צריך לברוח מסביב למעגל לעשות סיבוב שלם מסביב לישובים ולחזור למקומו מבלי שיתפס על ידי הילד שהוגדר בתחילת המשחק כתופס.

משחק השחלה- חגורה עם חוט שאליו קשורה סוכרית טופי- שני ילדים מתחרים מי השף שהשחיל ראשון...

כמובן, שהפרסים הם ממתקים או כדורי שוקולד.

לסיכום, ימי הולדת יצירה יכולים להיות מדהימים, מרתקים וחוויה משותפת לילד ולהורה היצירתי...