צילום אירועים

צילום אירועים מוצאים בקלות באתר עד 120 המאפשר לכל הצלמים לפרסם מידע אודות השירותים אותם הם מספקים.

וניל צילום בטעם

צריך לשנות את השם לוניל אומנים ,יוסי צילם אותנו בחתונה סטילס ואילן הקטן והגדול וידאו. התמונות יצאו אליפות עולם פשוט מדהימות הבחור יודע לצלם באופן מופתי. כל תמונה הייתה תמונה מטורפת יותר מהשנייה אין לי מילים. ממליץ בחום רב.

צילום אירועים – על מה ולמה?

כאשר אנו עורכים אירוע חשוב כמו חתונה, בר מצווה, ברית/ה, יום הולדת מיוחד או אף אירוע עסקי – היינו רוצים שהמשתתפים ייצאו עם זיכרונות נהדרים. את הזיכרונות הללו מחזקות מזכרות שונות מהאירוע, בין אם מדובר במתנות קטנות וכמובן גם הצילומים – שחשובים גם לבני המשפחה שלנו ובעיקר לבעלי השמחה העיקריים. בדיוק לשם כך קיימים צלמים המתמחים בצילום אירועים.

 

מדוע בכלל צריך צלם מקצועי לאירוע?

על פניו, צילום אירועים הוא משימה פשוטה: רק מסתובבים עם מצלמה דיגיטלית שמישהו מבני המשפחה או קנה או עם הסמארטפון ולוקחים תמונות. אכן, התמונות שהרבה אנשים מצלמים באירועים אלו מהוות מזכרות נהדרות, אבל אי אפשר להוות אותן אל מה שמפיק צלם מקצועי, וזאת מכמה סיבות:

 

  • קודם כל הציוד שמביא עימו צלם מקצועי הוא ברמה גבוהה בהרבה ממה שמציעה אפילו מצלמת הסמארטפון הכי משוכללת, הן ברמת התאורה, הן ביכולת ללכוד תנועה ומצבים, הן בהתמודדות עם תנאים משתנים וכדומה. הדבר מתבטא בתמונות הרבה יותר ממוקדות, צלולות ומכבדות את האירוע.
  • לא רק הציוד אלא גם היכולות המקצועיות של הצלם אינן ניתנות להשוואה לאלו של חובבים. עם כל הכבוד לחוש האומנותי וליד היציבה שלכם, ויש כבוד, אינכם מכירים בצורה מעמיקה את רזי הצילום, הזוויות, משחקי האור והצל, המצבים שבהם נכון למקד פוקוס או להתרחק וכן הלאה. הדבר דומה להשוואה בין ציור של חובב ובין יצירה של אומן.
  • צילום אירועים הוא הרבה יותר מאשר ציוד וטכניקה. האומנות טמונה בראש ובראשונה ביכולת לזהות מצבים מיוחדים שאינם קורים ביומיום, את הרגעים היותר מרגשים, את האינטראקציות המעניינות. למשל, מפגש בין סבתא ונכד לילד השולחן, שתי דודות מחייכות ומסתודדות, אבא רוקד עם בן המצוות, וכן הלאה. למעשה, מבחינתו של צלם מקצועי האירוע הוא מעין "סיפור" שאותו עליו לקלוט, להבין ולתפוס באמצעות המצלמה, כך שהצילומים יעבירו היטב את העלילה של האירוע ובדגש על הרגעים המיוחדים והיפים ביותר.
  • הצלם יודע לעשות את מלאכתו בצורה שקטה, נעימה ומבלי להפריע להתרחשויות האותנטיות. נכון שהוא עשוי גם להפיק תמונות מבוימות שבהן כל המשפחה מסתדרת ביחד, אך לאורך האירוע הוא יהיה איש צללים המסתובב בין המוזמנים בדממה, לוכד בעין המצלמה מצבי חיים ייחודיים. וכמובן, מי שיבקש יקבל גם תמונה מחמיאה שלו לבד, עם חברים ומשפחה וכדומה.
  • למעשה, הצלם גם משחרר אתכם מכל הדאגה לנושא הצילום באירוע. אמנם אפשר למצוא פתרונות בתוך המשפחה, למשל להטיל את מלאכת הצילום על נער חובב שקנה מצלמה מקצועית, אבל מה יהיה אם התמונות יהיו לא מספיק מוצלחות? אל מי תבואו בטענות? ואם במהלך האירוע תראו שהצלם המיועד שלכם התיישב נח, נעלם למקום כלשהו, השתכר ונרדם – מה תעשו אז? עם צלם מקצועי אתם יכולים להיות בטוחים שיש בכל עת מי שמתעד את האירוע על הצד הטוב ביותר.

 

איך לבחור צלם לאירוע?

קודם כל, אם יש לכם המלצה מחבר או בן משפחה לגבי צלם או צלמת אירועים, זהו בהחלט צעד בכיוון הנכון. רק כדאי לברר מדוע הוא ממליץ: האם זה בגלל רמת הצילומים הגבוהה (בקשו להתרשם מכמה תמונות), האם בגלל העלויות הנוחות, בגלל האישיות והנינוחות שהוא השרה באירוע? אם אין לכם המלצה מאדם אובייקטיבי שאתם סומכים על דעתו חפשו צלמים לאירועים באינטרנט ודרך הרשתות החברתיות. כאן הדבר המשמעותי ביותר שצריך לבדוק הוא את תיק העבודות של הצלם, על מנת להתרשם מסגנונו ומיכולותיו.

 

בנוסף, חשוב להבין שעולם הצילום המקצועי נחלק לתת תחומים מגוונים, למשל צילום מוצרים, צילום דוגמנות, צילום אירועים וכן הלאה. לכן, יש לוודא שבאמת מדובר באדם עם ניסיון מקצועי ניכר בצילום אירועים, מה שייראה היטב בתיק העבודות המוצג באתר שלו. 

 

מעבר לכך עליכם לבדוק מספר פרטים טכניים, למשל עם איזה ציוד הצלם מגיע לאירוע, האם מדובר רק בו או באנשי צוות אחרים, ומה הוא בעצם מציע. לצד השירות הבסיסי של צילומים באירוע עצמו, צלמים רבים גם מציעים חבילות נוספות. למשל, אם מדובר בחתונה סביר להניח שתוכלו לקבל גם צילומים מקדימים באותו היום או באחד הימים שלפני באתרים שונים, כמו על חוף הים או ליד נחל. אם מדובר בבר מצווה תוכלו לקבל סיוע בהכנה של מצגת או קליפ שיוקרן במהלך האירוע, או מאידך בהכנה של קליפ או מצגת המבוססים על תמונות סטילס וצילומי וידאו מהאירוע עצמו – שלאחר מכן יהיו זמינים לשליחה לכולם. פעמים רבות בנות מצווה מעוניינות גם בהפקת בוק צילומים מחמיא ומרהיב בסטודיו, ויש לבחון אם הצלם מציע את השירות הזה.

 

וכמובן, יש לוודא את זמינות של הצלם ליום המיועד לאירוע עצמו ובימי הצילומים שלפניו, לשוחח איתו בטלפון ולהרגיש קצת את האישיות ואת הכימיה עימו, ולבחון את שאלת העלויות שמשתנה בין צלמים ובהתאם לשירותים בהם אתם מעוניינים.